Ahşap Satranç Hakkında

Ahşap Satranç'a Hoşgeldiniz...

 
Ahşap satranç taşlarıyla satranç oynamanın keyfini çıkartın. Şimşir ağacından yapılan taşlarımıza dokunma hazzınızı yaşayın.
Ahşap satranç, dama taşları ve tavla pulları için doğru yerdesiniz.
 
Ahşap satranç ve tavla pulu üretimine 1983 yılında hobi olarak başladık. Kayın, armut, ceviz ve dişbudak gibi birçok ağacı denedik. En güzel ve kaliteli ahşap satranç ve tavla pulunu şimşir ağacından elde ettik.
 

Şimşir ağacı yavaş büyüyen, sert, sık elyaflı, cila tutma özelliği olan, çatlamayan ve deforme olmayan bir malzemedir. Şimşir ağacının tozu kuyumculukta parlatıcı ve nem alıcı olarak kullanılır.
 
Ürünlerimiz el yapımı olduğu için çok fazla üretim yapmayı hedeflemedik. Mevsime göre ayda200 ile400 takım arası satranç takımı üretiyoruz. Şimşir tavla pulu üretim kapasitemiz ayda 2000 takım civarındadır.  olmaktadır. A hşap satranç ve tavla pullarımızı cilalı ya da cilasız üretmekteyiz.
 

Şimşir dışında bir ağaç kullanmadığımız için renkli ahşap satranç ve tavla pullarını su bazlı kök boya kullanarak boyamaktayız. Beyaz taşlar ağacın kendi rengindedir(Altın Sarısı). Ürünlerimizde kanserojen maddeler kullanılmamaktadır.
 
Okullar için pano satranç takımlarımız mevcuttur. 65 x 65 cm ölçülerinde boyalı saç üzerine fırınlı boya ile serigrafi baskı ile karolar basılmıştır. Manyetik taşlar polyester ve ahşap taşlı olarak üretilmiştir.
 
Siparişiniz kargo ile gönderilecektir. Bizle iletişim kurmak için tıklayınız...
Ahşap satranç Turnuva Satranç Taşı Şah Boyu 85mm Damla Satranç Taşı (Soyut) Ahşap satranç Tavla Pulu Çap 24mm Soyut 3 Satranç Taşı Ahşap satranç Ahşap satranç Maun - Ceviz Kaplama Satranç Tahtası (El Yapımı) Olimpik Satranç Taşı Şah Boyu 95mm Dama Taşı Büyük Boy Nazik Satranç Taşı (Soyut) Olimpik Satranç Taşı Şah Boyu 95mm Tavla Pulu Çap 35mm Büyük Satranç Taşı Şah Boyu 75mm Wobble Chess Sallanan Satranç Taşı Ahşap satranç Pano Satranç Takımı Ahşap ve Polyester Taşlı Tavla Pulu Çap 24mm Küçük Satranç Taşı Şah Boyu 60mm

Satrancın Tarihi

Satrancın oluşumu konusunda değişik görüşler vardır. Bilhassa Hindistan, Îran ve Çin, satrancın îcât edildiği yer olarak görülür. Oluşumu muhtemelen M.S. 3. ilâ 6. yüzyıllar arasıdır...

Satrançta Hamleler

Satranç taşları sâdece bâzı kurallar çerçevesinde yürütülebilir: Birbirlerinin üzerinden prensip olarak taşlar atlayamaz. (İstisnâlar at ve roktur). Başka bir ifâdeyle ancak kendi taşlarıyla işgâl edilmemiş alanlarda ya da...

Artı Başarı Etüt Eğitim Merkezi - Kültür Sanat Spor

Satrançta Altın Öğütler

Satranç oynarken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Öncelikle

  • Yaptığınız her hamlenin bir amacı olsun.
  • Rakibin her hamlesinin amacını anlamaya çalışın. Oynadığı taşın gidebileceği yerlere bakın.
  • Girişken ama amaçlı oynayın. Gereksiz değiş tokuştan kaçının...

Contuct Us

İletişim

Adres:Ertuğrul Önal Ağaç Torna İşleri Meşeli Köyü 54230 Serdivan/SAKARYA/TÜRKİYE
Telefon:0264 339 1773 - 0542 833 04 88
Eposta:onalertugrul@hotmail.com/ertugrulonal54@gmail.com Posta Çeki Hesap No: 5144421 İŞBANK ŞB:2000 HESAP:1722528 GARANTİ BANKASI ŞB:652 HESAP:6609569
Kroki için tıklayınız...